מאמרים

חשיבות הספורט בחיינו

כל יום אתם אומרים לעצמכם שממחר תתחילו לעשות ספורט. השרירים רופסים ומיום ליום אתם מתנשפים יותר בעליה של גרם המדרגות בכניסה לביתכם. כל יום אתם מתכננים להצטרף לקבוצת השחיה השכונתית, או להתחיל לרכב על אפניים. חלקכם התעניינתם ביציאה אל חופשת סקי שאולי תוציא אתכם אל הקור ותעורר את הרצון לקפוץ, להתנועע ולהזיע. אבל זה לא קורה. למה?

כי ספורט הוא מאמץ, ומאמץ כבר אינו מתימר להיות חלק מנחלתנו. תם העידן שבו "החזק שורד". אתה יכול להיות קטן גוף וחלוש, אבל כוחך בראשך הפיקח והיצירתי. ביל גייטס הוא מליארדר. אז מי צריך גוף? שב ופתח את הסטארט אפ הבא שלך, זה יותר אפקטיבי.

בנוסף, ספורט מצריך שעות פנאי רבות. בעידן שבו שעות הפנאי יקרות לנו, לא קל לנו לבזבז אותן על משהו שלא לגמרי מתחשק לנו לעשות. אנחנו מעדיפים לבדוק לוח הופעות, תכניות טלביזיה, סרטים או כל דבר אחר לפני שאנחנו עושים משהו "סתמי" כמו ללכת ברחוב עם נעלי ריצה, גם אם זה במהירות, גם אם זה לשם הבריאות. אנחנו דור שרוצה להנות. ובמיוחד שכל לוח הופעות היום הוא עשיר כל כך בפעילויות פנאי וקורץ אלינו לצאת, לשתות משהו, ולעשות חיים

ועוד סיבה אחרונה לקינוח- פעם הספורט היה משולב באורח חיינו, הלכנו לעבודה, קפצנו לסופר ורצנו עם האישה למיילדת אבל עכשיו תמיד יש איזה ארבע- גלגלי שלוקח אותנו לכל מקום שליבנו חפץ.

המשך מאמר